Έκανε το 1-0 η Βουλιαγμένη

15/05/2018 • 23:30
Βουλιαγμένη-Χίος
Η Βουλιαγμένη επιβλήθηκε εύκολα στο Λαιμό της Χίου με 10-3, στην πρεμιέρα της ημιτελικής φάσης των πλέι-οφ, και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους τελικούς της Α1 υδατοσφαίρισης ανδρών.

Η ομάδα του Κώστα Λούδη "καθάρισε" ουσιαστικά το ματς στην πρώτη περίοδο, όταν προηγήθηκε 5-1 έχοντας 3/3 στον παίκτη παραπάνω, ενώ αύξησε ακόμη περισσότερο τη διαφορά (6-1), πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν σε 6-3 στο ημίχρονο. Στο υπόλοιπο της αναμέτρησης οι νησιώτες δεν κατάφεραν να βρουν λύσεις απέναντι στην εξαιρετική άμυνα του ΝΟΒ και τον Μάνο Ζερδεβά και μοιραία η Βουλιαγμένη ξέφυγε στο σκορ και έφτασε άνετα στο τελικό 10-3.

Η πρόκριση κρίνεται στις δύο νίκες και η δεύτερη αναμέτρηση των δύο ομάδων θα γίνει την Πέμπτη (17/5) στο Ιωνικό κολυμβητήριο της Χίου. Αν χρειαστεί τρίτο ματς, αυτό θα διεξαχθεί το προσεχές Σάββατο (19/5) στο Λαιμό.

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 1-2, 3-0, 1-0

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ: Σολανάκης 3, Βάσιτς 2, Σαρτζετάκης, Κοπελιάδης, Γούβης, Καπετανάκης, Ξανθόπουλος

ΧΙΟΣ: Μιμίδης, Ρουστάμοφ, Καζάζης

24/05/2018 • 08:00

Στα όρια της επιβίωσης το ματς του Γκάβλε

Η Ντάλκουρντ βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικό πίνακα, χωρίς νίκη στο μεγάλο Σουηδικό πρωτάθλημα εδώ και επτά αγωνιστικές. Μόνον στην έδρα της παίρνει θετικά αποτελέσματα από το ξεκίνημα της σεζόν και η Έλφσμποργκ δεν πρόκειται να στηρίξει πολλά στο αμυντικό της παιχνίδι!

09/05/2018 • 16:07